System palet

Wyższa wydajność logistyki i przeładunku

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na mniejsze palety w handlu detalicznym wprowadziliśmy nowy system paletyzowania.

Prawie wszystkie nasze choinki, bukiety i zieleń są dostarczane na paletach: małych, średnich, dużych, Euro albo też w wózkach CC. Paletyzowanie choinek gwarantuje bezpieczne i optymalne dostawy do naszych klientów. Chroni ono drzewka i zieleń przed zniszczeniem podczas transportu i przeładunku w magazynach i punktach sprzedaży detalicznej.

DUŻE palety – 10 palet na ładunek ciężarówki

Duża paleta mieści największą liczbę drzewek, a jej zastosowanie jest najbardziej opłacalnym sposobem transportu i szybkiego rozładunku. Każda paleta mieści od 60 do 200 drzewek w zależności od ich wielkości, zaś pełny ładunek ciężarówki składa się z 10 palet załadowanych bokiem. Palety ważą 800–1400 kg i są rozładowywane przy użyciu ładowarki teleskopowej, ładowarki czołowej lub podobnego sprzętu.

ŚREDNIE palety – 20 palet na ładunek ciężarówki

Średnie palety są o połowę mniejsze od dużych; taka paleta może pomieścić od 35 do 100 drzewek w zależności od ich wielkości i gęstości. Elastyczniejsza logistyka w formie mniejszych ilości pakowanych na paletach oznacza elastyczniejsze dostawy do punktów sprzedaży detalicznej i łatwiejszy przeładunek w magazynach. Małe palety są również lżejsze i stabilniejsze niż tradycyjne duże palety.

MAŁE palety – 30 palet na ładunek ciężarówki

Nasza najmniejsza paleta, rozmiar „S” oznacza mniej drzewek na palecie – jest to popularna oferta dla mniejszych ogrodów i sprzedawców detalicznych. Paleta ta zwykle waży poniżej 500 kg i może być łatwo przeładowana za pomocą niewielkich wózków paletowych lub ręcznych podnośników do palet.

Duża Duża paleta oferta 10 palet na ładunek ciężarówki 240 × 120 × 260 cm (wys.×głęb.×szer.)
Średnia Średnia paleta oferta 20 palet na ładunek ciężarówki 120 × 120 × 260 cm (wys.×głęb.×szer.)
Mała Mała paleta oferta 30 palet na ładunek ciężarówki 120 × 80 × 240 cm (wys.×głęb.×szer.)